Hoblík hladík 45 mm Magg

45 mm

Kód: HOBB45
cena bez DPH 268,60 Kč Vaše cena s DPH 325 Kč
3 - 5 dnů
Zvolte počet kusů: - +
 • Hoblík hladík
 • Dřevěný ruční hoblík hladík se používá k prvotnímu opracování hrubě řezaných fošen a prken, nebo jako následný krok po opracování hoblované plochy hrubovacím dřevěným hoblíkem uběrákem. 
  Po práci s dřevěným hoblíkem hladíkem již nevznikají na hoblované ploše nerovné dráhy jako po práci s dřevěným hoblíkem uběrákem, jeho nůž je rovný a zanechává za sebou rovný povrch. 
  Kvalitu povrchu hoblovanou dřevěným hoblíkem hladíkem je možné zdokonalit a vyhladit buď dřevěným hoblíkem klopkařem (hoblování měkkých dřevin) a nebo dřevěným hoblíkem cidičem (polotvrdé a tvrdé dřeviny).
  Dřevěný hoblík hladík je jedním z nejuniverzálnějších hoblíků na opravovávání rovinných ploch vůbec.
  Nůž hoblíku hladík je v hoblíku hladíku uložen pod 45° vůči hoblované ploše, obrácením nože se úhel uložení zvětší na 75°.
  Tato "finta" se používá hlavně při hoblování supertvrdých dřevin.
  Na výrobu dřevěného hoblíku hladíku jsme zvolili kombinaci dřevin buku s habrem, kde habr jako naše nejhouževnatější dřevina, dříve používaná na konstrukci kluzných ložistek a kluzných vedení, zaručuje otěruvzdornost spodní části hoblíku a buk dává tělu hoblíku tvarovou stálost (hoblík se při sřídajících se vlhkostech a teplotách méně deformuje).
  Habrový plaz klížíme k bukovému tělu pomocí drážkovaného spoje s profilem rovnoramenného trojúhelníku, čímž zvětšujeme styčnou plochu spoje na 200% a tím zdvojnásobujeme pevnost klížení plazu k tělu hoblíku.
  Vyjímkou je dřevěný hoblík hladík 39 mm, u kterého se používá kvůli cenové dostupnosti pro řetězce a nadnárodní markety materiál těla bukové dřevo.
  Rozměry hoblíku: (d x s x v) 220 x 65 x 130 mm

Technické parametry

 • 45 mm
 • Kvalita nože: Standard (uhlíková ocel kalená na 58 HRC)

 

Copyright (c) 2014 RR-Naradi.CZ / Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.
loading
x