Jak vybrat elektrocentrálu

Elektrocentrály a jejich Technologie

Jedním z nejdůležitějších parametrů elektrocentrály je, že ani při plném jmenovitém zatížení nepracují na pokraji svých sil a uváděné technické parametry splní s rezervou. Elektrocentrály jsou spolehlivé a už v sériové výbavě jsou vybavené moderními technologiemi, které jsou obvykle dostupné jen jako nadstandardní výbava za příplatek.

Všechny industriální elektrocentrály jsou vybavené automatickým elektronickým systémem vyrovnávání napětí AVR (Automatic Voltage Regulation) a díky kvalitě výstupního napětí (vyhlazení do max. 5%) tak umožňují napájení i citlivých elektronických zařízení.

Ve výbavě elektrocentrály s jmenovitým výkonem nad 2kW je také digitální měřič motohodin, který zjednodušuje odečet servisních intervalů a odpracovaných ho­din.

Všechny elektrocentály jsou vybavené automatickým systémem kontroly stavu oleje, který v případě nízké hladiny motor vypne a zabrání tak jeho poškození.

Konstrukce elektrocentrály

Rámové elektrocentrály jsou osazené synchronním alternátorem s kvalitním vinutím, odolným tepelným náporům při dlouhodobé zátěži. Usazení v masivním ochranném rámu chrání elektrocentrály před poškozením. Konstrukce elektrocentrály nevyžaduje za podmínek ČSN-ISO 8528–8 uzemnění.

Využití elektrocentrály

Jednofázové a třífázové elektrocentrály industriální řady představují ideální zdroj stabilního napětí na stavbách, při montážních pracech v terénu, v mobilních servisních jednotkách, ale také pro rekreační účely na chatách, zahradách apod. Díky systému regulace napětí jsou vhodné pro napájení elektrického nářadí a elektromotorů, topných a osvětlovacích těles či svářecích agregátů.

Druhy elektrospotřebičů

1. Elektrospot­řebič odporového typu Mezi elektrospotřebiče odporového typu patří např. klasická žárovka, varné konvice, vysoušeče vlasů, toustovače, topná tělesa atd. Tyto spotřebiče jsou pro elektrocentrály bezproblémové, např. výkon elektrocentrály pro 2kW spotřebič musí být nejméně 2 kVA.

2. Elektrospot­řebič induktivního typu Mezi elektrospotřebiče induktivního typu patří např. elektromotory, ruční elektronářadí, vrtačky atd. Tyto spotřebiče potřebují vzhledem ke ztrátam ve vinutí elektromotoru k napajení nutný o 30% vyšší výkon elektrocentrály než je uváděn štítkový výkon spotřebiče.

3. Elektrospot­řebič kapacitního typu Mezi elektrospotřebiče kapacitního typu patří např. zářivky, výbojky, fotoblesky atd. Tyto spotřebiče potřebují pro svůj zážeh 1,5× vyšší výkon elektrocentrály než je uváděn štítkový výkon spotřebiče.

Invertorová technika AVR použitá v elektrocentrálách zajišťuje mimořádně kvalitní a stabilní dodávku el. proudu. Tyto elektrocentrály jsou určeny pro napájení spotřebičů na chatách, karavanech či lodích, lze s těmito elektrocentrálami napájet velmi citlivé spotřebiče, výpočetní techniku nebo dokonce lékařské přístroje apod.

Pokud si nevíte rady neváhejte a zavolejte rádi vám s výběrem pomůžeme jsme autorizovaný prodejci značek Heron a Kipor. TEL: 739 49 49 75 

Výrobci

Copyright (c) 2014 RR-Naradi.CZ / Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.
loading
x